петък, април 12, 2024
НачалоЕвропаЦървена Звезда зарадва Деян Радонич при завръщането му (видео)

Цървена Звезда зарадва Деян Радонич при завръщането му (видео)

Кори Уолдън и компания биха за шести път в Евролигата през този сезон

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Цървена Звезда зарадва треньора Деян Радонич при завръщането му в Белград. Тимът от западната ни съседка надви Панатинайкос със 74:71 у дома в двубой от 17 кръг в Евролигата.

НАЙ-ДОБРИ: Кори Уолдън отбеляза 17 точки за Цървена Звезда. Куино Колом добави 13. Огнен Добрич се отчете с 11 точки.

Янис Папапетру бе най-резултатен за Панатинайкос с 20 точки. Неманя Недович остана с 16.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Водени от Кори Уолдън “звездашите” си осигуриха двуцифрен аванс след едно полувреме игра – 48:37. След паузата гостите не се отказаха и чрез Янис Папапетру изравниха за 68:68. Във финалните минути Джони О`Брайънт и Деян Давидовац не трепнаха от фаул линията, за да осигурят победата на домакините.

И ОЩЕ: Сръбският гранд е с баланс от 6-11, което го поставя на 15-то място във временното класиране. “Детелините” пък имат 5 успеха и 11 поражения и са 16-ти.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 7 януари 2021 г. Цървена Звезда ще приеме Фенербахче, а Панатинайкос ще играе срещу Зенит.