10.2 C
НачалоЕвропаЦСКА Москва с домакинско предимство в плейофите на Евролигата (видео)

ЦСКА Москва с домакинско предимство в плейофите на Евролигата (видео)

Момчетата на Димитрис Итудис не се затрудни с Химки

КАКВО СЕ СЛУЧИ: ЦСКА Москва си осигури домакинско предимство в плейофите на Евролигата. Селекцията на Димитрис Итудис се разправи с Химки с 97:72 у дома в мач от 33 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Шампионът в турнира през 2019 г. вече е с баланс от 22-10 и е втори, докато тимът на Андрей Малцев е с 4 успеха и 28 поражения и е на дъното.

НАЙ-ДОБРИ: Габриел Люндберг и Йоханес Войтман отбелязаха по 16 точки за ЦСКА Москва, като вторият овладя и 9 борби. Майкъл Ерик се отчете с 14 и 5 борби. Дарън Хилиард се разписа с 13 точки.

Джордан Мики бе най-резултатен за Химки с 16 точки и 7 борби. Сергей Карасьов остана с 15.

И ОЩЕ: Огромното предимство на ЦСКА Москва в третата четвърт даде шанс на Димитрис Итудис да разпредели игровото време на всички свои играчи. Нито един от баскетболистите му не остана на паркета повече от 22 минути, като най-много получи Йоханес Войтман.