вторник, април 23, 2024
НачалоБългарияЦСКА е новият шампион в ББЛ А група

ЦСКА е новият шампион в ББЛ А група

Столичният тим триумфира за първи път в първенството

ЦСКА е шампион в ББЛ А група за 2021/2022. Тимът триумфира с титлата в първенството за първи път, след като на финала днес в столичната зала „Триадица“ се наложи над Шумен-2 със 79:62.

Столичният тим поведе с 9:1 на старта на мача, но въпреки че първият кош от игра за гостите дойде близо четири минути след началото, след първата част те обърнаха за 22:21. И двата тима правеха много пропуски, особено от тройката, но ЦСКА се възползва от повечето грешки на съперника и на почивката отново бе напред, този път при 35:30. Баскетболистите на Христо Ценов започнаха много силно второто полувреме и бързо дръпнаха с двуцифрена разлика, а последната част започна при 53:43 в тяхна полза. До края Шумен-2 така и не успя да застраши сериозно преднината на опонента си, а в края „червените“ направиха успеха си още по-изразителен.

Димитър Генов бе най-резултатен за победителите с 23 точки, като овладя и 8 борби. Асен Попов записа дабъл-дабъл – 12 и 12 борби, а по 10 точки вкараха Виктор Гергов и Владимир Нанкински. Над всички за Шумен-2 бе Виктор Серафимов с 24 точки. Милош Чойбашич завърши с 10 и 17 борби.

На третото място през този сезон завърши Миньор 2015. Тимът се пребори за бронзовите медали след успех срещу Чавдар Троян с 99:84.

Двубоят започна с изключително висока резултатност, а след 10 минути игра тимът от Перник водеше с 32:26. Баскетболистите на Лъчезар Диков за кратко намалиха пасива си до точка, но на почивката преднината на съперника им вече бе двуцифрена – 52:40. Разликата скочи до 19 след паузата, но преди последната част Чавдар намали за 61:74. В оставащото време обаче Миньор 2015 нямаше проблем да поддържа солидния си аванс и да спечели.

По 26 точки за победителите вкараха Георги Бързаков (8 борби и 7 асистенции) и Драгомир Енчев с 25 борби. Христо Гатев реализира 23, с 12 е Мартин Мандалски, а силно се включи и Георги Дамянов с 8 точки и 13 асистенции. За съперника Камен Пенчев бе над всички с 29 точки (5 тройки) и 7 асистенции. Цветослав Острев наниза 18 точки, 17 има Радослав Кочев. 13 точки добави Габриел Йонков.