5.6 C
НачалоЕвропаЦветомир Чернокожев титуляр и с първи точки в първенството на Словакия

Цветомир Чернокожев титуляр и с първи точки в първенството на Словакия

Българинът и Левице подчиниха Приевидза на старта на 2020/2021

Цветомир Чернокожев стартира с победа първия си сезон в чужбина. Българинът дебютира официално за новия си отбор Левице, който подчини Приевидза със 79:46 у дома в мач от 1 кръг на първенството в Словакия.

206-сантиметровият баскетболист започна сред титулярите на Левице и остана на паркета малко повече от 19 минути. В тях той се разписа с 3 точки, 4 борби и 2 асистенции, като бе 1/3 от средно разстояние и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Хенри Уейд-Чатмън бе най-добър със 17 точки.

Драган Биелетич оформи дабъл-дабъл за Приевидза – 15 точки и 10 борби.

Левице овладя контрола над двубоя още през първото полувреме, като поведе с 40:29. След паузата домакините лимитираха съперника си до 17 точки, отговаряйки с общо 39 точки, за да стигнат до убедителна победа.

На 30 септември от 19.00 ч. българско време Цветомир Чернокожев и Левице ще гостуват на Интер Братислава.