9.2 C
НачалоНБАФиникс на крачка от финал на Запад (видео)

Финикс на крачка от финал на Запад (видео)

"Слънцата" укротиха Далас за 3-2

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Финикс се доближи до финал в Западната конференция на НБА. Пред своята публика „слънцата“ се справиха с Далас със 110:80 и излязоха напред с 3-2 победи в серията от втория етап на плейофите в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Девин Букър се отчете с 28 точки и 7 борби за Финикс. Диандре Ейтън добави 20 и 9 борби. Микал Бриджис и Камерън Джонсън отбелязаха по 14 точки, като първият грабна и 7 борби.

Лука Дончич бе най-добър за Далас с 28 точки и 11 борби. Джейлън Брънсън остана с 21 и 7 борби.

КЛЮЧЪТ: Сънс използваха силна трета четвърт, за да си гарантират победата. Девин Букър и компания започнаха второто полувреме със серия от 11-4, за да вземат двуцифрен аванс, а освен това се възползваха от 12-те технически грешки на съперника. В последната част Финикс дръпна с 22 точки след 82:60 и до финалната сирена не изпусна контрола над двубоя.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Играе се до четири успеха от седем двубоя. Следващият мач между Далас и Финикс ще бъде на 13 май.