12.4 C
НачалоБългарияФаб Файв се пребори за бронза на Запад в ББЛ А група

Фаб Файв се пребори за бронза на Запад в ББЛ А група

В малкия финал тимът надви ЦСКА -2

Фаб Файв спечели бронзовите медали в регион Запад на ББЛ А група през този сезон. В малкия финал тимът надви ЦСКА -2 със 76:63 в столичната зала „Триадица“.

Двубоят започна много оспорвано, а след няколко смени на водачеството, след 10 минути игра Фаб Файв бе напред с 22:19. Символичните домакини имаха крехка преднина почти през цялата втора четвърт и макар за кратко съперникът да стигна до обрат, на почивката те отново водеха, този път с 40:38.

След паузата играта продължи кош за кош, без някой да успее да се откъсне с по-солиден аванс. Постепенно обаче Фаб Файв взе инициативата и преди решителната четвърт водеше с най-голямата разлика до момента в мача – 61:53. Малко повече от пет минути преди края преднината на тима скочи на 18 точки, с което на практика той си осигури и успеха.

Георги Христов бе най-резултатен за победителите с 20 точки. По 16 реализираха Стефан Янев и Красимир Кръстев. С 12 точки и 10 борби приключи Георги Кръстев.

За „червените“ единствено Мартин Русев завърши с двуцифрен точков актив – 25 точки плюс 13 борби. Деян Лозанов овладя 11 борби.