10.2 C
НачалоБългарияУспехи за Левски София 2022 и Хебър в ББЛ А група

Успехи за Левски София 2022 и Хебър в ББЛ А група

Двата отбора победиха съответно Спартак Сандански и Академик Пловдив -2

Левски София 2022 и Хебър спечелиха вчерашните си мачове в ББЛ А група, записвайки трети поредни победи в своите региони.

Левски София 2022 победи Спартак Сандански с 89:72 в среща от регион Запад, изиграна в столичната зала „Триадица“. До средата на първата част играта вървеше кош за кош, след което столичният тим взе инициативата и в края й водеше с 18:12. Резултатността се вдигна през втория период, а на почивката разликата вече бе двуцифрена – 45:33. Преднината на Левски София 2022 достигна и 20 точки след паузата и въпреки че съперникът им на два пъти се доближаваше само до 6, така и не стигна до пълен обрат.

Мартин Димитров завърши с 26 точки и 16 борби за успеха. Асен Попов записа 24 и 13 борби, Манол Миланов се отчете с 15 точки и 9 борби, а 10 точки добави Кристиян Георгиев. За Спартак над всички бе Владимир Маринов с 30 точки (7 тройки) и 8 асистенции. Христо Тодоров остана с 15 точки.

Един от лидерите на Юг Хебър не сбърка срещу Академик Пловдив -2, побеждавайки го със 107:94 в собствената си зала „Иван Симеонов“.

Гостите имаха леко предимство почти през цялата първа четвърт, но след силна серия в края й съперникът обърна за 25:22. Подемът в играта на Хебър продължи и през втория период, като на почивката тимът се откъсна с 54:43. Домакините дръпнаха и с 18 точки през второто полувреме, но преди последната част Академик намали за 67:79. До края играта бе сравнително равностойна, като отборът от Пазарджик поддържаше двуцифрен аванс и спечели.

Най-резултатен за победителите бе Станислав Ваклинов с 40 точки, като овладя и 9 борби. Христо Бъчков оформи трипъл-дабъл – 22, 22 борби и 11 асистенции, Юлий Арабаджийски отбеляза 19 точки. 17 добави Георги Марински. За пловдивския тим най-добър бе Кръстомир Михов с 34 точки и 14 борби. Йоанис Кикрилис реализира 28 точки. С 11 и 7 борби се отчете Калоян Радичев. Петър Ралчев приключи с 10 точки.