четвъртък, март 28, 2024
НачалоНБАСтеф Къри спечели дуела с брат си в НБА (видео)

Стеф Къри спечели дуела с брат си в НБА (видео)

Голдън Стейт с най-добрия баланс в лигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Голдън Стейт постигна пета поредна победа в НБА. Пред своята публика Уориърс се наложиха над Филаделфия със 116:96, за да достигнат до най-добрия баланс в лигата – 16-2.

НАЙ-ДОБРИ: Стеф Къри завърши с 25 точки за Голдън Стейт, които допълни с 10 асистенции за дабъл-дабъл. Андрю Уигинс се разписа с 19 и 6 борби. Джордан Пул вкара 17 точки плюс 5 борби и 6 асистенции.

Сет Къри бе най-резултатен за Филаделфия с 24 точки. Тайрис Макси се отчете с 19 и 5 асистенции. Дани Грийн остана с 10 точки.

КЛЮЧЪТ: Домакините си осигуриха победата след силна последна четвърт. В нея Стеф Къри и компания лимитираха съперника до 12 точки, отговаряйки с 30, за да стигнат до крайното 116:96. В този двубой Сиксърс бяха без Тобайъс Харис и Джоел Ембийд, който се очаква да се завърне до два дни.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 26 ноември Голдън Стейт ще излезе срещу Портланд, а ден по-късно Филаделфия ще спори с Минесота.