15.5 C
неделя, май 19, 2024
НачалоБългари в чужбинаСибиу на Павлин Иванов завърши осми в румънското първенство

Сибиу на Павлин Иванов завърши осми в румънското първенство

Гардът с 14 точки в последния мач срещу Динамо Букурещ

Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, претърпя поражение при гостуването си на Динамо Букурещ със 75:91 във втория мач от плейофа за разпределение за седмо и осмо място в първенството на Румъния по баскетбол за мъже.

Динамо Букурещ спечели серията с 2:0 успеха и зае седмата позиция, а Сибиу завършва на осмо място.

Гостите започнаха лошо двубоя и изостанаха с 11:33 след първата четвърт, а на почивката губеха с 34:52. Българският национал Павлин Иванов и съотборниците му намалиха пасива си до 10 точки – 60:70 преди последната четвърт, но домакините не позволиха да се стигне до обрат.

Павлин Иванов отново бе в титулярния състав на Сибиу и реализира 14 точки, 5 борби и 2 асистенции за 27 минути на терена, а със 17 точки завърши Марк Ловинг.

За победителите от Динамо Букурещ най-резултатен бе Стефан Грасу с 22 точки и 5 борби.