13.5 C
вторник, май 21, 2024
НачалоБългарияРилски спортист победи Спартак за 2-1 на полуфиналите в НБЛ (видео)

Рилски спортист победи Спартак за 2-1 на полуфиналите в НБЛ (видео)

Самоковци се нуждаят от само един успех, за да се класират на финал

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Рилски спортист записа втора победа в 1/2-финалната плейофна серия в НБЛ. В зала „Балканстрой“, в Плевен, момчетата на Любомир Киров надделяха над Спартак с 90:82 като гости, за да излязат напред с 2-1.

НАЙ-ДОБРИ: Алън Арнет финишира с 22 точки за Рилски спортист. Майкълин Скот добави 18, 5 борби и 5 асистенции. Алекс Симеонов бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 15 точки и 10 борби. Мирослав Васов се включи от пейката с 10.

Джулиън Люис бе най-резултатен за Спартак с 20 точки и 5 асистенции. Николай Стоянов се разписа със 17 и 6 борби. Талиб Занна приключи с 11 точки и 7 борби. Родни Първис остана с 10.

И ОЩЕ: В групата на Спартак не бе Алекс Ломакс, който е болен. По време на срещата травма в глезена получи Константин Тошков.

РАЗВИТИЕТО: Двата състава се вкопчиха в здрава битка още от началото, като след 10 минути игра на таблото бе изписано равенство – 20:20. През втория период гостите взеха предимство чрез Алън Арнет, Алекс Симеонов, Деян Карамфилов и Мирослав Васов за 36:26. Спартак отвърна чрез Джулиън Люис и Родни Първис, за да сведе пасива си до 4 точки, но гостите не се огънаха и фиксираха 47:38 в своя полза на голямата почивка.

След паузата преднината на Рилецо стигна 15 точки, благодарение на Чавдар Костов, Майкълин Скот и Алекс Симеонов, за 59:44. Последва серия от 14-1, дошла от Николай Стоянов, Джулиън Люис, Станимир Маринов и Ивко Ивков, за 58:62. В последната четвърт далечна стрелба на Станимир Маринов намери целта за 61:64. От другата страна Мирослав Васов, Деян Карамфилов, Алекс Симеонов и Алън Арнет не сбъркаха за 72:66. Плевенчани не се отказваха и чрез Николай Стоянов и Джулиън Люис се доближиха отново на 3 точки, но Алън Арнет даде глътка въздух на самоковци за 77:72. Отново дуото Николай Стоянов и Джулиън Люис държаха плевенчани близо, но във финалните секунди Майкълин Скот и Алън Арнет оформиха 90:82 в полза на Рилецо.

КАКВО ПРЕДСТОИ: В серията се играе до три успеха от пет двубоя. Четвъртият мач между Спартак и Рилски ще бъде отново в зала „Балканстрой“, в Плевен, на 14 май (вторник) от 19.00 ч.