10.2 C
НачалоЕвропаПирова победа за Фенербахче (видео)

Пирова победа за Фенербахче (видео)

Нандо Де Коло игра по-малко от 3 минути преди да напусне на куц крак терена в Истанбул

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Когато печелиш, не знаеш какво губиш. Изпита го на свой гръб и Фенербахче. Тимът от Истанбул надви Химки с 83:71 като домакин в мач от 7 кръг на редовния сезон в Евролигата, но тази победа на „фенерите“ си бе платена твърде скъпо.

В ЛАЗАРЕТА: Само след 2:52 минути от началото на двубоя с контузия терена напусна един от лидерите на турския гранд Нандо Де Коло. Французинът така и не се завърна повече в игра, травмата му е в прасеца и все още не е ясно до колко е сериозна.

НАЙ-ДОБРИ: В отсъствието на Де Коло, диригентската палка на „фенерите“ поеха двама американци – Дешон Пиер и Еди Джарел, които нанизаха общо 32 точки за успеха (по 16 всеки). За гостите от Русия далеч под възможностите се представи звездата Алексей Швед, който се прибра в съблекалнята със скромния актив от 10 точки.

КОЙ-КЪДЕ: Фенербахче е на четвърто място във временното класиране с актив от 4 победи и 3 загуби до момента през сезона. Химки е на дъното на таблицата, с едва един успех и 6 поражения.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 12 ноември Фенербахче гостува на Барселона, а ден по-късно Химки приема Армани Милано.