четвъртък, декември 7, 2023
НачалоЕвропаПАО повали Байерн (видео)

ПАО повали Байерн (видео)

“Детелините” прекъснаха серия от четири поредни загуби в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Макар и само с 10 баскетболисти, Панатинайкос прекъсна серия от четири поредни загуби в Евролигата. “Детелините” се справиха с Байерн Мюнхен след 83:76 у дома в мач от 11 кръг в турнира на богатите. Гръцкият гранд е с баланс от 3-6 и е 14-ти, докато германците имат 7 успеха и 4 поражения, като заемат четвърто място в класирането.

НАЙ-ДОБРИ: Неманя Недович се разписа със 17 точки и 6 асистенции за Панатинайкос. Хауърд Сант-Рус добави 14, 7 борби и 5 асистенции. Йоргос Папаянис и Янис Папапетру завършиха с по 12 точки.

Владимир Лучич бе най-добър за Байерн Мюнхен с 20 точки и 6 борби. Уейд Болдуин и Джейлън Рейнълдс останаха с по 12.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Всъщност, ключът пък успеха на ПАО бе защитата, която на няколко пъти бе на преден план през второто полувреме. Това отказа финалният щурм на германците, които не успяха да лимитират Неманя Недович, вкарал 8 точки през последната четвърт.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 3 декември Панатинайкос ще гостува на Армани Милано, а ден по-късно Байерн Мюнхен ще има за съперник Химки.