12.8 C
НачалоНБАНикола Йокич наказа Юта (видео)

Никола Йокич наказа Юта (видео)

Серията на "джазмените" от 11 поредни победи бе спряна

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Никола Йокич изигра eдин от най-силните си мачове в НБА, а Денвър прекъсна серията на Юта от 11 поредни победи. Нъгетс се справиха със съперника със 128:117 у дома след 18 тройки, за да фиксират 12-ти успех в лигата през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: 25-годишният Йокич стана първият играч на Денвър след легендата Алън Айверсън през 2007 г., отбелязал 33 точки през първото полувреме. На сметката си сръбският национал остави общо 47 точки, 12 борби, 5 асистенции, 2 откраднати топки и 1 чадър за 37 минути. При стрелбата си от игра той бе 17/26.

От неговите съотборници Уил Бартън се отчете с 18 точки. Джамал Мъри вкара 16.

Боян Богданович бе най-резултатен за Юта с 29 точки. Донован Мичъл и Джордан Кларксън останаха с по 13.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: “Джазмените” се завърнаха в двубоя през третия период, като сведоха изоставането си до 91:99. Нъгетс обаче довършиха започнатото през последната част чрез ДжаМайкъл Грийн и Никола Йокич, като отново дръпнаха с 20 точки.

КАКВО ПРЕДСТОИ: В следващия се мач Денвър ще излезе срещу Детройт, който ще играе срещу Юта във вторник.