Макаби Тел Авив с важна стъпка към плейофите в Евролигата (видео)

Израелският гранд наложи волята си над Армани Милано

199

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Макаби Тел Авив направи сериозна крачка към място в плейофите на Евролигата. Пред своята публика израелският гранд повали Армани Милано със 75:58 в мач от 31 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Отборът на Ави Евен е с баланс от 12-11 и заема седмо място в класирането, докато италианците са четвърти с 16 успеха и 8 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Джейлън Рейнълдс и Джеймс Нънали се отчетоха с по 14 точки за Макаби Тел Авив. Антe Зизич добави 12 и 7 борби.

Девън Хол бе най-резултатен за Армани Милано с 11 точки. Николо Мели оформи дабъл-дабъл – 10 и 12 борби.

КЛЮЧЪТ: 3 мин. след почивката резултатът бе 42:41, а Макаби Тел Авив направи серия от 10-0, за да поведе с 56:46 след 30 минути игра. Проблемите в нападение на гостите се оказаха добре дошли за израелския гранд, който увеличи аванса си до 19 точки през последната четвърт.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 24 март Макаби Тел Авив ще има за съперник Реал Мадрид, докато Армани Милано ще играе срещу Анадолу Ефес.