петък, април 19, 2024
НачалоНБАЛука Дончич и Кайри Ървинг комбинираха 70 точки, за да спрат Финикс...

Лука Дончич и Кайри Ървинг комбинираха 70 точки, за да спрат Финикс (видео)

Далас удължи успешната си серия в НБА до седем поред

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Далас удължи успешната си серия в НБА до седем поред. Пред своите фенове Маверикс се справиха с Финикс със 123:113 при завръщането на двата тима от паузата за Мача на звездите отвъд океана. Двата състава имат еднакъв баланс – по 33 победи и 23 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Лука Дончич финишира с 41 точки, 9 борби и 11 асистенции за Далас. Кайри Ървинг добави 29 и 5 борби. С по 12 точки се отчетоха Пи Джей Уошингтън и Тим Хардуей Джуниър, като първият грабна и 6 борби.

Девин Букър бе най-резултатен за Финикс с 35 точки, 5 борби и 8 асистенции. Кевин Дюрант регистрира 23 и 6 борби. Ерик Гордън остана с 16 точки.

КЛЮЧЪТ: Сънс водеха с 54:43 в средата на втората четвърт, но след това домакините направиха серия от 33-9, включваща и първите 16 точки за второто полувреме, за да достигнат до обрат за 96:91. До финалната сирена Маверикс не изпуснаха лидерството.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 26 февруари Далас ще има за съперник Индиана, докато два дни по-рано Финикс ще спори с Хюстън.