Коди Милър-Макинтайър и Баскония не успяха да се преборят за място в плейофите в Испания

Дабъл-дабъл за гарда срещу Реал Мадрид

160

Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър и неговият тим Баскония не успяха да се класират за плейофите в испанската Лига Ендеса за първи път от създаването на настоящия формат през 1994/1995. Баскония отстъпи пред Реал Мадрид със 100:106 като гост в двубой от последния, 34-ти кръг на испанския елит при мъжете и остана на девета позиция с 18 победи и 16 загуби.

Реал Мадрид приключи редовния сезон като лидер с 28 успеха и 6 поражения, а последното, осмо място, даващо право на участие в плейофите бе заето от Манреса с актив 19-15. Коди Милър-Макинтайър и съотборниците му изоставаха с 47:56 на почивката, но след силна трета четвърт изравниха до 76:76, преди домакините да измъкнат победата.

Българският национал бе най-резултатен за Баскония с 23 точки, 3 борби и 12 асистенции за 31 минути на терена. Старши-треньорът на гостите Душко Иванович не можеше да разчита на Маркъс Хауърд и Чима Монеке, заради контузии.

За Реал Мадрид Джанан Муса се отчете с 19 точки и 4 борби.