събота, май 18, 2024
НачалоБългарияЗлатото при юношите до 17 г. отиде във витрината на Балкан

Златото при юношите до 17 г. отиде във витрината на Балкан

На финала в „Арена Ботевград“ тимът от Ботевград се наложи над ЦСКА

Балкан е новият шампион в държавното първенство за юноши до 17 г. На финала в „Арена Ботевград“ тимът от Ботевград се наложи над ЦСКА с 82:59.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, след което „червените“ водеха с 39:35. Ключова обаче се оказа силната трета четвърт за домакините, която те спечелиха с 21 точки разлика и до края не изпуснаха водачеството си.

Ивайло Христов завърши с 30 точки и 8 борби за успеха. Михаил Калинов записа 23 точки и 8 асистенции, с което заслужи приза за MVP. За ЦСКА 12 точки вкара Борис Гидов, а Кристиян Каменски е с 11 и 13 борби.

Бронзовите медали бяха спечелени от отбора на Миньор 2015, който в малкия финал победи Черно море Тича със 70:65. Двубоят премина през серия от обрати, а победителят бе определен едва в самия край.

Денис Григоров бе най-резултатен за отбора от Перник с 20 точки, по 18 имат Богомил Лозанов и Георги Димов. За Черно море по 17 точки реализираха Станислав Колев и Берк Иванов (12 борби). Мартин Попов остана с 12 точки.