четвъртък, март 28, 2024
НачалоЕвропаЗенит в Топ 4 в Евролигата (видео)

Зенит в Топ 4 в Евролигата (видео)

15-ти успех за момчетата на Шави Паскуал в турнира

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Зенит се изкачи в Топ 4 на Евролигата, завоювайки 15-ти успех през 2020/2021. Селекцията на Шави Паскуал подчини третия Армани Милано със 79:70 у дома в отложен мач от 5 кръг в турнира на богатите. Руснаците имат в актива си и 9 загуби, което ги поставя на четвърто място в класирането, докато италианците са с баланс от 16-9.

НАЙ-ДОБРИ: Кевин Пангос и Артурас Гудайтис нанизаха по 16 точки за Зенит, като първият направи и 10 асистенции. Били Байрън добави 13. Алекс Пойтрис и Уил Томас се отчетоха с по 10 точки.

Кевин Пънтър бе най-резултатен за Армани Милано с 16 точки. Шейвън Шийлдс вкара 15. Серхио Родригес остана с 10 точки и 5 асистенции.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Руснаците съсипаха съперника със серия от 11-2 през последната четвърт, като го лимитираха до един кош за пет минути игрово време.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 25 февруари Зенит ще приеме Валенсия, а Армани Милано ще играе с Химки.