1.2 C
НачалоНБАДенвър помете Портланд след 21 тройки (видео)

Денвър помете Портланд след 21 тройки (видео)

21-ва победа за Нъгетс в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Денвър спечели за трети път в последните си четири мача в НБА. Нъгетс бяха категорични срещу Портланд със 140:108 у дома, като записаха общо 21-ва победа в лигата през 2021/2022.

НАЙ-ДОБРИ: Уил Бартън отбеляза 21 точки за Денвър, но напусна паркета в края на третата част с травма във врата. Никола Йокич добави 20, 8 борби и 7 асистенции. Джеф Грийн се включи от пейката с 19 точки и 5 борби.

Бен Маклемор бе най-резултатен за Портланд с 18 точки. Денис Смит Джуниър финишира със 17 и 8 асистенции. Назир Литъл остана с 14 точки.

КЛЮЧЪТ: Нъгетс изградиха аванс от 26 точки през третия период, като този път не го изпуснаха. Все пак и в тaзи част Денвър имаха проблеми, след като имаха нужда от три минути, за да стигнат до кош – забивка на Джеф Грийн. Но това им даде импулс. Домакините приключиха с общо 21 тройки от 42 опита.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 15 януари Денвър ще приеме Лейкърс, а Портланд ще има за съперник Вашингтон.