петък, април 26, 2024
НачалоНБАГолдън Стейт се върна от -20 точки и би Ню Орлиънс (видео)

Голдън Стейт се върна от -20 точки и би Ню Орлиънс (видео)

Силно второ полувреме за шампионите в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Голдън Стейт заличи пасив от 20 точки, за да стигне до четвъртия си успех в последните си пет мача в НБА. На свой терен шампионите в лигата направиха обрат срещу Ню Орлиънс след 120:109, с което записаха своята 40-та победа в лигата през 2022/2023.

НАЙ-ДОБРИ: Стеф Къри се отчете с 39 точки, включително 8 тройки, плюс 8 борби и 8 асистенции за Голдън Стейт. Джордан Пул добави 21 и 5 борби. Клей Томпсън вкара 17 точки, от които 5 далечни снаряда.

Брандън Инграм бе най-резултатен за Ню Орлиънс с 26 точки, 8 борби и 7 асистенции. Трей Мърфи реализира 21. Си Джей Маккалъм остана с 15 точки.

КЛЮЧЪТ: Пеликанс имаха аванс от 20 точки малко преди края на първото полувреме, след като Си Джей Маккалъм и Брандън Инграм бяха точни за 63:43. След паузата обаче домакините се съвзеха и чрез Клей Томпсън, Донте ДиВинченцо, Стеф Къри и Джордан Пул намалиха пасива си до 4 точки в края на третия период. През последната четвърт финалният щурм даде резултат и Стеф Къри, Джордан Пул и Клей Томпсън изведоха Уориърс до преднина от 15 точки, с което стигнаха до успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 1 април Голдън Стейт ще приеме Сан Антонио, докато Ню Орлиънс ще се изправи срещу Денвър ден по-рано.