четвъртък, март 28, 2024
НачалоЕвропаВтора загуба за Академик в Балканската лига (видео)

Втора загуба за Академик в Балканската лига (видео)

Пловдивчани отстъпиха на Ирони Нахария на израелска земя

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Академик допусна втора загуба в Delasport Балканска лига. Отборът на Йордан Янков претърпя поражение от Ирони Нахария със 73:98 като гост в мач от група А на турнира. Пловдивчани имат в актива си и 4 победи, като все още са лидери в този поток.

НАЙ-ДОБРИ: Васил Бачев отбеляза 21 точки (6 тройки) за Академик Пловдив, които допълни с 6 борби и 5 асистенции. Неманя Бешович добави 18 и 5 борби. Тони Гуджино оформи дабъл-дабъл – 12 точки и 11 борби.

Стефон Брънч бе най-добър за Ирони Нихария с 21 точки и 5 борби. Томер Коен се разписа с 15. Дъстин Томас остана с 14 точки, 5 борби и 7 асистенции.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: Домакините бяха по-съсредоточени през първите 10 минути и чрез Томер Коен, Дъстин Томас и Стефон Брънч излязоха напред с 29:19. През втория период пловдивчани отвърнаха и чрез Васил Бачев, Неманя Бешович, Тони Гуджино и Марио Боянов се доближиха до съперника след 48:50.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: След паузата домакините си върнаха двуцифрения аванс чрез Алекс Чубревич, Томер Коен и Дъстин Томас за 70:60. През последната част Васил Бачев и Томислав Минков сведоха пасива на българския тим до 67:75. Дъстин Томас, Йогев Охайон и Стефон Брънч обаче изстреляха Ирони Нахария до +25, което стигна за крайното 98:73.

И ОЩЕ: Участие в срещата за Академик Пловдив не взе Ефе Юртлу.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 9 декември финалистът в Delasport Балканска лига от миналия сезон ще приеме Ибър.