петък, март 29, 2024
НачалоБългари в чужбинаВангелов, Сираков и Аурора Дезио с поражение в Италия

Вангелов, Сираков и Аурора Дезио с поражение в Италия

Тимът на двамата българи отстъпи на Бергамо

Николай Вангелов, Георги Сираков и Аурора Дезио не успяха за четвърти път в Италия през този сезон. Двамата българи и отборът им отстъпиха на третия в регион B на Серия Б Бергамо с 63:85 като гости в мач от 7 кръг.

Николай Вангелов започна в стартовите пет на Аурора Дезио и остана на паркета 14 минути. В тях центърът се отчете с 6 точки, 4 борби и 1 асистенция, като бе 3/4 при стрелбата си от средно разстояние.

Георги Сираков също бе сред титулярите за тима си, като се задържа в игра 21 минути, но не успя да се разпише.

Аурора Дезио има актива си и 3 победи, което го поставя на 10-то място в класирането. На 20 ноември Николай Вангелов, Георги Сираков и съотборниците им ще приемат Кремона.