четвъртък, април 18, 2024
НачалоНБАБостън си отмъсти на Милуоки (видео)

Бостън си отмъсти на Милуоки (видео)

Серията на Бъкс от осем поредни победи в НБА бе прекъсната

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Серията на Милуоки от осем поредни победи в НБА бе прекъсната. Бостън се справи с тази задача след 122:114 като гост, записвайки 22-ри успех в лигата през 2020/2021. Така „келтите“ си върнаха на съперника за поражението отпреди два дни, дошло след 119:121.

НАЙ-ДОБРИ: Джейсън Тейтъм поведе колоната на реализаторите за Бостън с 34 точки, 6 борби и 7 асистенции. Маркъс Смарт се разписа с 23 и 8 борби. Кемба Уокър се отчете с 21 и 5 асистенции. Дебют за новия си тим направи Мо Вагнер, който бе трейднат преди два дни.

Крис Мидълтън бе най-резултатен за Милуоки с 19 точки. Жрю Холидей вкара 17. Янис Адетокунбо остана с 16 точки, 8 борби и 5 асистенции.

КЛЮЧОВИЯТ ФАКТОР: Селтикс, които водеха с 60:55 след едно полувреме, нанизаха 9 от 19-те си тройки през третия период. Така гостите имаха аванс от 14 точки преди последната четвърт, което се оказа достатъчно в края.