1.2 C
НачалоЕвропаБожидар Аврамов съсече румънци за първа победа на Балкан във ФИБА Къп...

Божидар Аврамов съсече румънци за първа победа на Балкан във ФИБА Къп (видео)

Ботевградчани с по-добро второ полувреме в Истанбул

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Балкан записа първа победа във ФИБА Къп през 2020/2021. Селекцията на Йовица Арсич надви Орадея с 58:55 в среща от група D на турнира, който се провежда в “Акатлар Арена” в Истанбул.

НАЙ-ДОБРИ: Дарко Балабан се отчете с 14 точки и 7 борби за Балкан. Божидар Аврамов добави 12. Тауан Ейджи бе близо до дабъл-дабъл – 11 точки и 9 борби. Първи минути през този сезон изигра Денислав Вутев.

Джордан Уотсън бе най-резултатен за Орадея с 12 точки. Арън Брусард остана с 11 и 9 борби.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: След тромавото начало и на двата отбора, Балкан направи серия от 11-2, за да излезе напред с 15:11 в края на първата част. През втория период Орадея обърна до 29:24 чрез Арън Брусард и Джордан Уотсън.

След паузата надлъгването продължи, а ботевградчани на няколко пъти повеждаха чрез Божидар Аврамов и Тауан Ейджи. Джордан Уотсън все пак даде крехък аванс на румънците за 43:42 след 30 минути. През последната четвърт ситуацията се повтори преди Божидар Аврамов с ключови две тройки в последната минута да изведе Балкан до успеха с 58:55.

И ОЩЕ: “Зелените” имат баланс от 1-1 в този поток, подобно на последния си съперник.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре (29 януари) от 17.00 ч. Балкан ще излезе срещу Бешикташ, а три часа по-рано Орадея ще играе със Сибиу.