9.1 C
НачалоНБАБерое с важна крачка към златото при жените (видео)

Берое с важна крачка към златото при жените (видео)

Тимът на Таня Гатева вече води с 2-1 в серията с Монтана 2003

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое направи още една крачка към златото в женското първество. В своята зала „Общинска“ отборът на Таня Гатева се наложи над Монтана 2003 с 85:71 у дома, за да излезе напред с 2-1 победи в битката за титлата.

НАЙ-ДОБРИ: Виолина Кочева отбеляза 21 точки за Берое. Гергана Иванова добави 19 и 5 борби. Теодора Динева и Радостина Христова приключиха съответно с по 14 и 12 точки.

Изабела Рамона бе най-резултатна за Монтана 2003 с 21 точки и 7 борби. Христина Иванова вкара 15. Дебора Филипова остана с 10 точки.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ: Старозагорки изковаха предимството си през първото полувреме, като стигнаха до 49:28 след 20 минути игра. След паузата гостенките на няколко пъти намаляваха пасива си до 8-9 точки, но Берое не се предаде.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Играе се до три победи от пет двубоя. Четвъртият мач между Берое и Монтана 2003 ще бъде на 23 април от 18.00 ч. отново в Стара Загора.