вторник, април 16, 2024
НачалоБългарияБерое обърна Монтана 2003 след силна последна четвърт (видео)

Берое обърна Монтана 2003 след силна последна четвърт (видео)

Старозагорки с първи успех над съперника във втория етап при жените

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое се поздрави с първа победа над Монтана 2003 във втория етап в шампионата при жените, след като се справи със съперника с 83:66 у дома. Двубоят бе от програмата на 12 кръг в А група при дамите.

НАЙ-ДОБРИ: Жаклин Златанова се отчете с 21 точки 8 борби за Берое. Теодора Динева добави 14. Радостина Христова се разписа с 13 точки и 5 борби.

Христина Иванова бе най-добра за Монтана 2003 със 17 точки и 8 борби. Изабела Рамона остана с 14, 12 борби и 5 асистенции.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ: Монтана 2003 имаше аванс от 5 точки след 30 минути игра. През последната четвърт обаче старозагорки се вдигнаха на щурм и стигнаха до пълен обрат след 30:8.

И ОЩЕ: Монтана 2003 остава лидер в класирането, като води с 2-1 в директните мачове в Първата тройка. Така победителят в редовния сезон ще бъде определен в събота (10 април), когато двата тима отново се изправят един срещу друг, но в зала „Младост“.