четвъртък, март 28, 2024
НачалоЕвропаАСВЕЛ остана силен, за да преодолее Валенсия (видео)

АСВЕЛ остана силен, за да преодолее Валенсия (видео)

Французите стигнаха до разлика от 19 точки

КАКВО СЕ СЛУЧИ: АСВЕЛ продължа по победния път Евролигата, след като повали Валенсия с 90:77 в мач от 21 кръг. Французите са с баланс от 7-14, докато испанците са с 10 успеха и 11 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Уилям Хауърд поведе колоната на реализаторите за АСВЕЛ със 17 точки. Гершон Ябуселе добави 12. Дерик Уолтън Джуниър и Дейвид Лайти вкараха по 10 точки.

Никола Калинич бе най-резултатен за Валенсия с 18 точки. Дерик Уилямс остана с 11.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: След като имаше аванс от 6 точки на голямата почивка, отборът на Ти Джей Паркър не изпусна инициативата през второто полувреме и дори успя да го увеличи до 19 точки в края.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 27 януари АСВЕЛ ще се изправи срещу Баскония, а Валенсия ще приеме Жалгирис.