21.8 C
НачалоЕвропаАрмани Милано оцеля в Истанбул (видео)

Армани Милано оцеля в Истанбул (видео)

2 от 2 две за италианците в Евролигата тази седмица

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Армани Милано триумфира за втори пореден път в Евролигата през тази седмица. Селекцията на Еторе Месина оцеля срещу Анадолу Ефес след 72:69 като гост в мач от 15 кръг в турнира на богатите.

НАЙ-ДОБРИ: Кевин Пънтър отбеляза 18 точки за Армани Милано. Шейвън Шийлдс добави 11 и 5 борби. Малкълм Дилейни приключи с 10 точки.

Василие Мицич бе най-резултатен за Анадолу Ефес с 20 точки, 8 борби и 5 асистенции. Родриг Бебуа остана с 13.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Кевин Пънтър наниза 12 точки през първото полувреме, с което изведе гостите напред с 46:31 на голямата почивка. След паузата Анадолу Ефес направи серия от 15-0, за да се върне в играта. Отново Пънтър спаси кожата на селекцията на Милано, след като бе точен за 71:67.

И ОЩЕ: Италианците вече имат баланс от 9-5, а това ги поставя на 5-то място в класирането. Турският гранд има в актива си 7 успеха и 8 поражения, което му отрежда 10-та позиция.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 22 декември Анадолу Ефес ще приеме Барселона, а ден по-късно Армани Милано ще излезе срещу Баскония.