8.8 C
НачалоБългари в чужбинаАлександър Янев сред най-добрите за Бърно в Чехия

Александър Янев сред най-добрите за Бърно в Чехия

13 точки за крилото срещу Опава

Александър Янев и Бърно допуснаха девета загуба в Чехия през този сезон. Българинът и тимът му отстъпиха на Опава с 81:86 у дома в отложен мач от 17 кръг в местното първенство.

203-сантиметровото крило се представи на ниво и постави името си сред реализаторите за Бърно. Варненецът се разписа с 13 точки, които допълни с 2 борби, 2 асистенции, 1 открадната топка и чадър.

При стрелбата си Александър Янев бе 2/5 от средно разстояние и 3/5 зад дъгата. Всички това той стори за 21 минути на паркета като титуляр.

Бърно има в актива си и 12 победи, като заема четвърто място в класирането. На 6 февруари Александър Янев и компания ще играят срещу Свитави.