четвъртък, март 28, 2024
НачалоБългари в чужбинаАлександра Петрова и Александрия с победа в Румъния

Александра Петрова и Александрия с победа в Румъния

10-ти успех за българката и отборът й в северната ни съседка

Александра Петрова и Александрия спечелиха за втори пореден път в Румъния. Българката и отборът й сe справиха с Търгу Секуйеск със 78:67 у дома в мач от 15 кръг в шампионата на северната ни съседка при дамите.

Александра Петрова се включи от пейката за Александрия, като се задържа на паркета 11 минути. В тях центърът се отчете с 2 точки и 1 борба, като бе 1/2 при стрелбата си за средно разстояниe.

От нейните съотборнички Мериам Лара бе най-добра с 20 точки.

Инес Корда бе най-резултатна за Търгу Секуйеск с 24 точки.

Aлександрия има в актива си 10 победи и 4 загуби, което му отрежда четвърто място в класирането. На 22 януари Александра Петрова и тимът й ще излязат срещу Клуж.