22 C
вторник, април 16, 2024
НачалоЕвропаАЛБА Берлин с историческа победа над ЦСКА Москва през този век (видео)

АЛБА Берлин с историческа победа над ЦСКА Москва през този век (видео)

“Албатросите” прекъснаха серия от три поредни загуби в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: АЛБА Берлин прекъсна серията си от три поредни загуби в Евролигата. “Албатросите” шамаросаха ЦСКА Москва с 93:88 като гости в мач от 4 кръг, за да запишат първа победа в най-силната клубна надпревара на Стария континент през 2020/2021.

И ОЩЕ: Това е първи триумф за немския тим над този съперник в Евролигата през този век, като досега московчани бяха с баланс от 5-0 и във всички тези срещи печелиха с разлика средно по 19 точки.

НАЙ-ДОБРИ: Симоне Фонтекио отбеляза 20 точки за АЛБА Берлин, който лимитира руския гранд до общо 37 точки през второто полувреме. Маодо Ло се отчете с 15. Маркус Ериксон наниза 13 точки.

Майк Джеймс бе най-резултатен за ЦСКА Москва с 27 точки плюс 6 асистенции. Уил Клайбърн остана с 25.

ЛЮБОПИТНО: Никола Милутинов направи официален дебют с екипа на ЦСКА Москва в Евролигата, като остана на паркета 8 минути, след като пребори коронавируса. Сърбинът финишира с 4 точки и 1 борба.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 22 октомври АЛБА Берлин ще приеме Баскония, а ЦСКА Москва ще гостува на Цървена Звезда.