8.9 C
НачалоЕвропаАкадемик няма спиране в Балканската лига (видео)

Академик няма спиране в Балканската лига (видео)

5 поред за пловдивчани в турнира

KAKВО СЕ СЛУЧИ: Академик Пловдив записа пета поредна победа в Delasport Балканска лига. В своята зала „Сила“ селекцията на Йордан Янков надви македонския ТФТ с 80:75 в мач от група Е на турнира.

НАЙ-ДОБРИ: Николай Николов отбеляза 17 точки за Академик Пловдив. Николай Титков и Йере Вучица добавиха по 13.

Тайрън Харис бе най-добър за ТФТ с 24 точки, 9 асистенции и 7 откраднати топки. Ландрис Хортън остана с 18.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Двата отбора стояха равностойно на паркета през първото полувреме, но Академик дръпна с 9 точки в края на третата част. През последната четвърт гостите на няколко пъти намаляваха пасива си до 4 точки, но пловдивчани винаги намираха начин да отговорят и така да удължат победната си серия в турнира.

И ОЩЕ: Aкадемик е лидер в група Е без допусната загуба през този сезон, докато македонците са четвърти с баланс от 2-4.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 17 декември двата отбора ще се изправят един срещу друг в Скопие.