10.9 C
НачалоБългарияАкадемик и Сибиу играха 36 минути в Пловдив

Академик и Сибиу играха 36 минути в Пловдив

Селекцията на Йордан Янков отстъпи на румънците, мачът не се доигра

Академик Пловдив допусна втора загуба в предсезонната си подготовка. Тимът на Йордан Янков отстъпи на румънския Сибиу с 64:66 в контрола, която се проведе в зала „Сила“.

Адриян Секулов бе най-добър за Академик Пловдив с 13 точки. Васил Бачев добави 12. Йере Вуцица се отчете с 8 точки и 6 борби.

Двата състава стояха равностойно на паркета, като след първата четвърт гостите имаха точка аванс за 20:19. През втория период Академик обърна развоя и поведе с 40:36 на голямата почивка. След паузата пловдивчани удържаха лидерството за 60:54, но Сибиу се върнa и направи обрат за 66:64 4.37 минути преди края. В този момент мачът бе спрян преждевременно, заради заетост на залата.

В петък (25 септември) от 18.00 ч. Академик Пловдив ще приеме друг румънски отбор – Тимишоара, отново в зала „Сила“.