КАКВО СЕ СЛУЧИ: Шампионът в НБА Торонто се завърна ударно след паузата около коронавируса. В Орландо Раптърс поставиха на колене Лос Анджелис Лейкърс след 107:92, за да фиксират 11-ти пореден успех над този съперник в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Кайл Лаури се разписа с 33 точки и рекордните в кариерата си 14 борби за Торонто, който не познава вкуса на загубата от Лейкърс от 2014/2015. О Джи Ануноби добави 23. Паскал Сиакам се отчете с 15 точки и 9 борби.

Леброн Джеймс бе най-резултатен за Лейкърс с 20 точки, 10 борби и 5 асистенции. Кайл Кузма остана с 16.

ПОВРАТНА ТОЧКА: “Езерняците” имаха шанса да си осигурят на 100% първото място на Запад при победа, но Кайл Лаури се погрижи това да не се случи в този двубой. Гардът изнесе силно второ полувреме, а три минути преди края вкара важна тройка от десния ъгъл, за да изведе Раптърс до 97:86 и оттам връщане нямаше.

И ОЩЕ: Последната победа на Лейкърс над Торонто е от 30 ноември 2014 г., когато у дома печелят със 129:122.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 3 август Лейкърс ще играят с Юта, а Торонто ще спори с Маями.