КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Клипърс записаха първи успех в НБА след подновяването на сезона в Орландо. Селекцията на Док Ривърс се справи с Ню Орлиънс със 126:103, фиксирайки победа №45 в лигата през 2019/2020.

И ОЩЕ: Клипърс подобриха клубния си рекорд по отбелязани тройки в един двубой – 25 точни стрелби от далечно разстояние от 47 опита. Освен това, те изравниха най-доброто постижение по отбелязани тройки в НБА за едно полувреме – 16 от 24 опита, за да поведат със 77:45 на голямата почивка.

НАЙ-ДОБРИ: Пол Джордж наниза 28 точки за Клипърс, като бе точен 8 пъти зад дъгата. Кауай Ленърд добави 24, 6 борби и 5 асистенции. Реджи Джаксън реализира 15 точки плюс 8 борби.

Брандън Инграм бе най-резултатен за Ню Орлиънс с 14 точки. Дерик Фейвърс остана с 12 и 9 борби. Зайън Уилямсън имаше проблеми с десния глезен през първото полувреме, но успя да се завърне в игра след паузата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 3 август Ню Орлиънс ще играе с Мемфис, а Клипърс ще спорят с Финикс ден по-късно.