КАКВО СЕ СЛУЧИ: Спартак Плевен прекъсна серия от пет поредни загуби в НБЛ. Селекцията на Александър Дяковски надви Академик Бултекс 99 със 75:71, за да запише първи триумф като гост в лигата през 2019/2020.

И ОЩЕ: Плевенчани вече имат баланс от 4-16, колкото и осмия Черноморец, докато пловдивчани са шести с 8 успеха и 12 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Горан Остоич поведе колоната на реализаторите за Спартак с 18 точки и 11 борби. Димитър Маринчешки го последва със 17 и 12 борби. Константин Коев и Цветослав Острев приключиха съответно с по 14 и 12 точки.

Шакир Смит бе най-добър за Академик Бултекс 99 с 20 точки. Васил Бачев остана с 16. Първи минути изигра Ивайло Тонев.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Александър Груев даде ранен аванс на домакините за 12:6. Чрез Димитър Маринчешки и Константин Коев Спартак обърна до 22:16 в края на първата част. През втория период Академик Бултекс 99 не се предаде и чрез Васил Бачев на няколко пъти стигаше до равенство и дори повеждаше. Гостите отвърнаха чрез Горан Остоич и си върнаха лидерството за 41:37.

През третата четвърт разликата в полза на плевенчани се запази, като те стигнаха до 60:53 след няколко успешни акции на Николай Маринов, Цветослав Острев и Константин Коев. Във финалните 10 минути Академик се доближи на точка чрез Михаил Танев и Васил Бачев след 71:72. Неспортсменски фаул на последния обаче даде възможност на Константин Коев да вкара на двата пъти от фаул линията, а Цветослав Острев го последва с още един, за да сложи точка на спора със 75:71.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 март Спартак Плевен ще приеме Берое, а Академик Бултекс 99 ще играе у дома с Черноморец.