КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое завърши на четвърто място в редовния сезон в Адриатическата лига за жени. В своята зала “Общинскa” селекцията на Таня Гатева надви Целе на Мария Костуркова с 94:87 след продължение.

И ОЩЕ: Старозагорки имат еднакъв точков актив с третия Монтана 2003, но шампионките на България имат предимство в директните двубои. Целе пък остава втори с баланс от 14-4.

НАЙ-ДОБРИ: Аджидат Адамс завърши с 19 точки и 11 борби за Берое. Карина Константинова добави 16. Моника Енгелман се разписа с 15 точки.

Тейлър Диър бе най-резултатна за Целе със 17 точки. Мария Костуркова остана с 3 и 5 борби.

ПОВРАТНА ТОЧКА: 4 минути преди края на двубоя резултатът бе равен – 73:73. Двата отбора си размениха още няколко пъти водачеството преди Паулина Херслър да прати мача в продължение с два успешни наказателни удара за 81:81. В допълнителните 5 минути Берое все пак отказа съперника чрез Гергана Иванова, Карина Константинова и Челси Лий, които оформиха крайното 94:87.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 21 и 22 март двата отбора ще участват във Финалната четворка в турнира, която ще се проведе в Стара Загора.