КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое стана вторият български отбор, който си осигури място във Финалната четворка в Адриатическата лига за жени. Тимът на Таня Гатева би Бановичи с 93:69 като гост в мач от 17 кръг.

И ОЩЕ: Берое е с баланс от 13-4, което го поставя на четвърто място в класирането на надпреварата.

НАЙ-ДОБРИ: Теодора Динева завърши с 23 точки за Берое. Аджидат Адамс и Челси Лий добавиха по 13. Виолина Кочева се отчете с 11 точки.

Йована Маркович бе най-резултатна за Бановичи с 16 точки и 5 борби. Дженита Иканович остана с 14.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Старозагорки стартираха уверено и след 10 минути игра вече водеха с 31:14. До финалната сирена носителят на Купа България 2020 не изпусна инициативата и стигна до победата.

Бяхме много мотивирани днес, защото този мач бе много важен за нас. Смятам, че го изиграхме добре и най-важното е, че абсолютно всички момичета взеха участие”, заяви треньорът на Берое Таня Гатева.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 4 март Берое ще приеме Целе с Мария Костуркова в състава.