КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое спечели българското дерби в Адриатическата лига за жени, след като победи Монтана 2003 със 79:72 у дома в мач от 16 кръг в турнира.

И ОЩЕ: Носителят на Купата на България, която бе показана в Стара Загора преди двубоя, вече имат баланс от 12-4, докато българският шампион е с 13-3.

НАЙ-ДОБРИ: Аджидат Адамс завърши със 17 точки и 9 борби за Берое. Теодора Динева и Радослава Бъчварова добавиха по 12. Челси Лий се отчете с 11 точки и 6 борби.

Тина Требец бе най-резултатна за Монтана 2003 с 26 точки и 7 борби. Матея Тавич приключи с 14 и 9 борби. Димана Георгиева наниза 13 точки. Христина Иванова остана с 11.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Монтана 2003 бе напред в резултата след 20 минути и чрез Тина Требец и Димана Георгиева стигна до 44:41. След паузата обаче Берое отговори и чрез Жаклин Златанова, Челси Лий и Радослава Бъчварова обърна до 65:56. През последната четвърт гостенките намалиха пасива до 4 точки чрез Радостина Димитрова, но домакините издържаха и чрез Виолина Кочева и Теодора Динева стигнаха до успеха с крайното 79:72.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 26 февруари Берое ще играе с Бановичи, а Монтана 2003 ще се изправи срещу Целе.