КАКВО СЕ СЛУЧИ: Пред своята публика Филаделфия спечели за 25-ти път в НБА през сезона. Сиксърс се справиха с Лос Анджелис Клипърс със 110:103 в последния си домакински мач преди паузата за Мача на звездите отвъд океана.

НАЙ-ДОБРИ: Джоел Ембийд и Бен Симънс нанизаха по 26 точки за Филаделфия, като вторият се отчете и с 12 борби и 10 асистенции. Джош Ричардсън се разписа с 21 точки.

Кауай Ленърд бе най-резултатен за Клипърс с 30 точки и 9 асистенции. Ландри Шамет остана с 19.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Джош Ричардсън навъртя 17 точки през последната четвърт, а освен това изведе Сиксърс до 111:100 минута, след като съперникът бе свалил пасива си под 10 точки.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 13 февруари Клипърс ще излязат срещу Бостън, а на 20 февруари Филаделфия ще играе с Бруклин.