Националният ни отбор за момичета до 16-годишна възраст допусна поражение от Турция във втората си контрола в Бурса. Момичетата, водени от Маргарита Маринкова и Калина Попянкова отстъпиха с 50:61.

Българките, които се готвят вече за европейското първенство в Сараево през лятото, доминираха на терена през по-голяма част от първото полувреме, като до 15-тата минута водеха с 10 точки. След това домакините поеха инициативата и на почивката се оттеглиха с аванс от 2 точки.

Второто полувреме продължи по същия начин и накрая туркините спечелиха. Противникът доминираше под двата ринга, като овладя 49 борби срещу 39 за нашите момичета. Българките направиха и повече технически грешки – 33 срещу 25 за съперника.