КАКВО СЕ СЛУЧИ: Жалгирис спечели за четвърти път в последните си шест двубоя в Евролиата, като за първи път този сезон премина границата от 100 точки. Литовците подчиниха АЛБА Берлин със 104:80 у дома в мач от 21 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент.

НАЙ-ДОБРИ: Кей Си Ривърс се отчете със 17 точки за Жалгирис. Едгарас Улановас добави 14. Найджъл Хейс и Джок Ландейл реализираха по 12 точки.

Ландри Ноко бе най-резултатен за АЛБА Берлин с 15 точки. Пейтън Сива и Рокас Гуедрайтис останаха с по 12.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Домакините стартираха ударно и след 10 минути игра вече водеха с 23:9. Литовците не спряха дотук и след едно полувреме дръпнаха с 54:27, а оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 30 януари Жалгирис ще играе с АСВЕЛ, а АЛБА Берлин ще се изправи срещу Фенербахче.