КАКВО СЕ СЛУЧИ: Александър Везенков изнесе страхотен мач за Олимпиакос в Евролигата. Крилото изведе гръцкия гранд до победа над Байерн Мюнхен с 89:72 у дома в мач от 20 кръг. Това е осми успех за “червено-белите” в турнира на богатите през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: 206-сантиметровото крило поведе колоната на реализаторите за Олимпиакос с рекордните за себе си 20 точки, като бе 2/4 от средно разстояние, 5/6 от тройката и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари. На сметката си той остави още 5 борби и 1 открадната топка за 17 минути на паркета.

От неговите съотборници Огъстин Рубит се отчете с 14.

Томас Брей и Владимир Лучич се разписаха с по 15 точки за Байерн Мюнхен.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Александър Везенков наниза 18 точки през последната четвърт, а Олимпиакос изпепели съперника с 35:19, за да остави радостта в Пирея.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 23 януари Олимпиакос и Александър Везенков ще гостуват на Зенит, а Байерн Мюнхен ще играе с Макаби Тел Авив.