КАКВО СЕ СЛУЧИ: Рилски спортист регистрира втория си най-резултатен двубой в НБЛ през 2019/2020. В своята “Арена Самоков” тимът на Людмил Хаджисотиров мина през Черноморец със 115:68 в последния мач от 11 кръг в мъжкия ни елит.

И ОЩЕ: Рилецо има в актива си 8 победи и 3 загуби, колкото и Берое. Бургазлии пък са с баланс от 1-10, както и Ямбол.

НАЙ-ДОБРИ: Йонас Зохоре бе много полезен за Рилски спортист и оформи дабъл-дабъл – 21 точки и 10 борби. Екзейвиър Джонсън добави 16 и 6 борби. Игор Кесар се включи от пейката с 15 точки.

Джерард Тарин бе най-резултатен за Черноморец с 20 точки. Блейк Рейнолдс се разписа с 12. Джамал Кинг остана с 11 точки.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Серия от 14-0 изстреля Рилски спортист напред с 27:15 в края на първата част. До голямата почивката самоковци не намалиха оборотите и стигнаха до 59:32, а оттам връщане за Черноморец нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 21 декември Рилски спортист ще гостува на Академик София, а два дни по-късно Черноморец ще приеме Академик Бултекс 99.