КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое се върна на пътя на успеха в НБЛ. В своята зала “Общинска” селекцията на Любо Минчев се справи с Ямбол със 110:76 в мач от 11 кръг в първенството при мъжете.

И ОЩЕ: Старозагорци имат баланс от 8-3, както и Рилски спортист. Ямболии пък имат 1 победа и 10 загуби, като са дъното заедно с Черноморец.

НАЙ-ДОБРИ: Ивайло Тонев отбеляза 24 точки за Берое. Александър Янев добави 19. Остин Прайс завърши с 18 точки, 6 борби и 5 асистенции. Станислав Ваклинов се прибра в съблекалнята с 12 и 5 борби. Дебют за новия си отбор направи Зак Монаган, който регистрира 3 точки, 4 борби, 7 асистенции и 1 открадната топка за 23 минути.

Капитанът на Ямбол Стоян Петков бе близо до дабъл-дабъл – 16 точки и 9 борби. Петър Вукович се отчете с 15 и 8 борби. Евгени Иванов и Александър Матушев останаха съответно с по 14 и 13 точки.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Берое успя да се откъсне в резултата в края на третата четвърт със серия от 13-0 за 73:57. През последната четвърт домакините не изпуснаха инициативата и увеличиха преднината си до 36 точки.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 23 декември Берое ще гостува на Спартак Плевен, а Ямбол ще пътува до София за двубой с Левски Лукойл.