КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Лейкърс продължават да летят в НБА. “Езерняците” се разправиха с Минесота със 142:125 у дома, което пък им донесе успех №21 в лигата през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Антъни Дейвис бе неудържим за Лейкърс и за четвърти път в кариерата си наниза 50 точки. При стрелбата си от средно разстояние той бе 20/27, а освен това нямаше пропуск от фаул линията - 10/10.

Леброн Джеймс го последва с пореден дабъл-дабъл – 32 точки и 13 асистенции, като бе 6/8 от тройката. Алекс Карузо реализира 16 точки.

Андрю Уигинс и Карл-Антъни Таунс бяха най-резултатни за Минесота с по 19 точки. Джош Окоги остана с 18.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Антъни Дейвис бе автор на 8 от 11-те поредни точки на Лейкърс през втория период, с което домакините дръпнаха със 73:56 на почивката и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Минесота ще играе с Финикс, а на 11 декември Лейкърс ще гостуват на Орландо.