КАКВО СЕ СЛУЧИ: Янис Адетокунбо си подари победа за 25-тия рожден ден. Гръцкият национал бе с основна заслуга за триумфа на Милуоки над Лос Анджелис Клипърс със 119:91.

НАЙ-ДОБРИ: MVP в НБА през миналия сезон прекара на паркета 26 минути, но те му бяха напълно достатъчни, за да оформи 21-ви дабъл-дабъл през сезона за Милуоки – 27 точки и 11 борби. Крис Мидълтън го последва със 17 и 6 борби.

Кауай Ленърд бе най-добър за Клипърс със 17 точки и 5 борби. Пол Джордж остана с 13 и 7 борби.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Бъкс приключиха със съперника още през третия период, след като навъртяха 35 срещу 19 точки за тима от Ел Ей. Янис пък седна на пейката в началото на последната четвърт, като тогава тимът му водеше с 36 точки.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 8 декември Клипърс ще гостуват на Вашингтон, а ден по-късно Милуоки ще приеме Орландо.