КАКВО СЕ СЛУЧИ: Портланд спечели за четвърти път в последните си пет мача в НБА. Трейл Блейзърс надвиха Сакраменто със 127:116, като това е общо девета победа за тях в лигата през 2019/2020.

НАЙ-ДОБРИ: Си Джей Маккалъм изравни най-доброто си постижение за Портланд с 33 точки, като бе 5/10 от тройката. Деймиън Лилард добави 24. Хасан Уайтсайд оформи дабъл-дабъл – 22 точки и 16 борби. Кармело Антъни реализира 20.

Ришон Холмс бе най-добър за Сакраменто с 28 точки и 10 борби. Бъди Хийлд остана с 23.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Гостите се държаха близо до съперника, но през последната четвърт не издържаха. Няколко поредни тройки на Кент Бейзмор и на Деймиън Лилард изведоха Портланд до 119:108.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 6 декември Портланд ще приеме Лейкърс, а Сакраменто ще гостува на Сан Антонио.