КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Клипърс са сред най-солидните домакини в НБА. Последното доказателство дойде при триумфа на “ножиците” над Портланд със 117:97, което е 13-ти успех за тях в Ел Ей през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Монтрезъл Харъл завърши с 26 точки и 9 борби за Клипърс. Пол Джордж добави 25. Патрик Патерсън реализира 19 точки плюс 8 борби.

Си Джей Маккалъм бе най-резултатен за Портланд с 20 точки. Хасан Уайтсайд оформи дабъл-дабъл – 18 и 13 борби.

ПОВРАТНА ТОЧКА: След равностойно първо полувреме, Клипърс постепенно овладяха контрола през третия период. Домакините направиха серия от 21-7, за да дръпнат с 96:76 в началото на четвъртата част и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Портланд, от чийто щаб очакват Пау Гасол да се присъедини към тях, ще приеме Сакраменто. На 6 декември Клипърс пък ще гостуват на Милуоки.