КАКВО СЕ СЛУЧИ: Серията от 10 поредни победи на Лос Анджелис Лейкърс в НБА бе прекъсната. “Езерняците” отстъпиха на Далас със 100:114 у дома в мач от редовния сезон в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Антъни Дейвис остави на сметката на Лейкърс нов дабъл-дабъл – 27 точки и 10 борби. Леброн Джеймс добави 25, 9 борби и 8 асистенции. Алекс Карузо се включи от пейката с 10 точки.

Лука Дончич бе много близо до трипъл-дабъл за Далас – 27 точки, 9 борби и 10 асистенции. Делън Райт реализира 17. Кристапс Порзингис, Джъстин Джаксън и Дуайт Пауъл останаха по 15 точки.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Макар че изпитваха доста сериозни проблеми с опазването на Леброн Джеймс и Антъни Дейвис през първото полувреме, Маверикс излязоха преобразени след почивката. През третата четвърт “маврите” си вдигнаха на щурм и със серия от 17-0 направиха пълен обрат, за да дръпнат с 87:67.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 4 декември Лейкърс ще играят с Денвър, а Далас ще се изправи срещу Ню Орлиънс.